Firma Centrum Klinkieru Schütz powstała w październiku 2001 r. jako kontynuacja działalności dwóch spółek o kapitale niemieckim, które zaprzestały działalności. W styczniu 2010r. Firma została przeniesiona do nowo wybudowanej siedziby w Nowej Wsi Rzecznej k. Starogardu Gdańskiego, gdzie obecnie jest prowadzona działalność.

       Profil działalności naszej firmy ukierunkowany jest na handel ceramiką budowlaną, oraz powiązaną z nią chemią budowlaną i akcesoriami. Współpracujemy z czołowymi producentami wyrobów ceramicznych w kraju i za granicą. Drugim ważnym profilem naszej działalności jest wykonawstwo elewacji z cegieł klinkierowych i dachów krytych dachówką ceramiczną. Naszą bogatą ofertą oraz wieloletnim doświadczeniem w branży klinkierowej wychodzimy naprzeciw najróżniejszym oczekiwaniom naszych klientów i architektów. Służymy także fachową pomocą i doradztwem w rozwiązywaniu powstałych problemów. Centrum Klinkieru Schütz jest największa specjalistyczną firmą tego profilu działalności w północnej Polsce.

       Firma nasza prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową. W ofercie naszej posiadamy wyroby takich producentów jak: Muhr, Roben, Vandersanden, Olfry, Engels, Petersen, Feldhaus, Ströher, Klinkier Przysucha, CRH, Meyer-Holsen, Laumans, Sopro, Quick-Mix, PCB, Consil Polska. W asortymencie handlowym naszej firmy są takie materiały jak: cegły i płytki klinkierowe, kształtki klinkierowe, parapety, czapy ogrodzeniowe, bruk klinkierowy, dachówki ceramiczne, okna dachowe, orynnowanie, chemię budowlaną.

     Firma nasza jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Kupców Ceramicznych Materiałów Budowlanych Klinkier Grupa od momentu jego powstania tj. od roku 2004. Członkami tego Stowarzyszenia jest wiele firm handlujących ceramiką budowlaną rozsianych po całej Polsce. Wieloletnia tradycja w tej branży to tysiące zadowolonych klientów, inwestorów i architektów.

 

Zapraszamy do naszej siedziby!